Profilis: POA Ekeblad

Produktų kūrėją Poa Ekeblad motyvuoja noras išmokti naujų dalykų, keistis ir tobulėti. Smalsiai domėdamasis ir spręsdamas problemas jis pasiekia netikėtas aukštumas. Tačiau jis taip pat yra karšto oro balionų entuziastas.

Esate, be kita ko, helio guru. Tai įdomiai – galima sakyti, dangiškai – dera su Jūsų domėjimusi balionais.
Domėdamasis karšto oro balionais puikiai išmokau kelti daiktus heliu. Kai paskambinusiems klientams – kad ir dėl reklaminių minkštųjų dirižablių ar Norvegijos nuotykių ieškotojams – reikia su heliu susijusios pagalbos, dažnai jie sujungiami su manimi.

Papasakokite daugiau apie Norvegijos nuotykių ieškotojus – skamba įdomiai.
Su manimi susisiekė nuotykių ieškotojas ir ekstremalaus sporto mėgėjas Aleksander Gamme ir parašiutininkas Eirik Gran Kvasse. Jie norėjo užpildyti įprastinius žaislinius balionus ir, pakilę jais, šokti parašiutu, todėl susisiekė su manimi, kad galėtų sukurti veikiančią balionų konstrukciją. Aš jiems, be kita ko, padėjau apskaičiuoti, kiek reikia balionų ir kiek tiksliai reikia helio kiekviename balione, kad keliamoji jėga būtų pakankama. Galiausiai panaudojome apie 300 maždaug metro skersmens balionų. Jiems pavyko pakilti į 3 000 metrų aukštį.

Jūs pats esate pasiekęs kelis rekordus, pvz., ilgųjų nuotolių skrydžių rekordą. Iš kur atsirado Jūsų susidomėjimas ir kas Jus taip žavėjo?
Studijavau Chalmers universitete Geteborge. Šiame mieste veikia oro balionų klubas. Devintajame dešimtmetyje mane ten nusivedė draugas; ėmiau daugiau apie tai skaityti, o galiausiai jie tiesiog nebegalėjo manimi atsikratyti. Dabar, manau, esu skridęs apie 1 500 kartų. Didžiausi mano skraidymo oro balionais karjeros pasiekimai buvo septinta vieta pasaulio čempionate, ketvirta vieta Europos čempionate ir šiuo metu man priklausantis Švedijos ilgųjų nuotolių skrydžių rekordas. 2017 m. vasario mėn. nuskridau iš Oslo į Kalmarą – apie 470 kilometrų – ir pasiekiau Švedijos rekordą. Prieš duodamas leidimą skristi, teisėjas patikrina visus dokumentus.

Ar manote, kad Jūsų pomėgis naudingas darbui, o darbas – pomėgiui?
Manau, kad taip. Kartais praktiškai, o kartais taip pat dėl mano smalsumo – nuolatinio ieškojimo ir noro visada išmokti naujų dalykų. Niekada nenorėčiau vykdyti tų pačių užduočių kasdien, nes man patinka aiškintis klientų problemas ir ieškoti jų sprendimo. To paties smalsumo reikia ir skraidant balionais: negali numatyti visų sąlygų iš pradžių, bet dedi visas pastangas, kad skrydis pavyktų.

Esate švedas, bet dirbate Norvegijoje – kodėl?
Iš tikrųjų susipažinau su norvege, bet, užuot stengęsis įtikinti ją persikelti čia, nusprendžiau persikelti į Oslą. Kultūrinis šokas buvo didesnis, nei būtų galima manyti, bet dabar, praėjus dešimtmečiui, baigiu priprasti. Iš tikrųjų į Oslą persikėliau pačiu laiku, nes tuo metu AGA Lidingėje jau buvau dirbęs apie 17 metų ir jaučiau, kad laikas išbandyti kažką nauja. Norvegijoje ėmiausi savo verslo ir juo užsiimdamas toliau bendradarbiavau su „Linde“ ir AGA Norvegijoje, todėl vėl pradėjau dirbti su pramoninėmis dujomis. Po kiek laiko „Linde“ ir AGA Norvegijoje suprato, kad pigiau mane įdarbinti, o ne samdyti kaip konsultantą, todėl įdarbino.

Įmonėje esate jau nemažai metų. Kokios patirties įgijote AGA?
Nuo 1991 m. maždaug kas šešis mėnesius dirbau įvairiuose organizacijos padaliniuose , išskyrus kelerius metus, per kuriuos užsiėmiau savo verslu. Tai, kas man patiko turint savo įmonę, buvo laisvė, kuria naudojantis galima išvengti visos vidinės biurokratijos, bet taip pat žinojau, kad šiame pramonės sektoriuje yra daugybė įvairių projektų, todėl natūralu, kad, turėdamas ankstesnės darbo įmonėje AGA patirties, vėl grįžau į ją.

Įmonėje AGA dirbate projektų vadovu. Kokios tai pareigos ir kuo jos Jums patinka?
Šis darbas labai įvairus, todėl ir įdomus. Per kiekvieną projektą sužinai naujų dalykų, taip pat klientų procesus ir poreikius. Dirbdamas daugiausia kuriu tai, kas kasdien veikia pas klientą vien praktiškai – integruoju mūsų dujas į jų darbą. Šiuo metu daugiausia dirbu su biodujomis. Man įdomu kurti biodujų įrenginius, nes galime padėti klientams pereiti nuo dyzelinio kuro prie biodujų, todėl jie gali labiau tausoti aplinką. Man svarbu tai, kad mes, kaip įmonė, galime padėti mažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Kokie projektai Jums įdomiausi?
Pirmiausia tokie projektai, kuriuos vykdydami galime padėti klientui labai patobulėti – ne tik kur nors įrengti deguonies įrangą, bet ir padėti didinti kliento efektyvumą ir pelningumą darbo vietoje. Tokie yra, pvz., biodujų projektai, su kuriais dirbu šiuo metu.

Kas Jus motyvuoja darbe?
Noras išmokti naujų dalykų sprendžiant problemas ir sprendimai, kuriuos žmonės laiko naudingais. Anksčiau esu daug dirbęs standartizavimo srityje, bet labiau tikiu koncepciniais sprendimais, kuriuos galima pritaikyti prie kiekvieno kliento ir jo poreikių. Noriu padaryti, kad tikrovė taptų geresnė ir pažangesnė. Tiesiog reikia laikytis senojo Gustaf Dalén požiūrio – spręsti klientų problemas. Manau, kad tai tinkamas ir įmonėje AGA puikiai įsitvirtinęs požiūris. Manau, taip dirbti pelningiau. Klientai pamatys, kad jiems pateikėme visapusišką sprendimą, todėl grįš norėdami gauti daugiau. Aš tikrai tikiu šia filosofija.

 

Cecilia Rudengren ir Mathilhda Simonsson, nuotrauka iš privataus albumo