„Aarke“ – kitoks kasdienos stilius

10 metų konsultavę klientus pramoninio dizaino ir produktų kūrimo srityje, švedai Jonas Groth ir Carl Ljungh nusprendė, kad atėjo metas atversti naują savo karjeros puslapį – jie sukūrė nuosavą prekės ženklą „Aarke“. Pirmasis šio ženklo gaminys, pristatytas rinkai, buvo vandens gazavimo aparatas, sukurtas bendradarbiaujant su bendrove AGA. Rinka jį priėmė palankiai.

„10 metų kūrėme produktus kitiems, todėl vieną dieną pajutome, kad sukaupėme pakankamai viso proceso – nuo idėjos iki baigto gaminio – patirties, todėl nusprendėme sukurti kažką patys“, sako Jonas Groth. Pagrindinė nuosavo prekės ženklo idėja – kurti kokybiškus produktus, lengvinančius žmonėms gyvenimą ir suteikiančius gyvenimui spalvų. Pietų samių tarme žodis „aarke“ ir reiškia „kasdien“. Pirmasis šviesą išvydęs šio prekės ženklo gaminys yra vandens gazavimo aparatas „Aarke Steel“. Bendrovė AGA įsigijo išskirtines jo platinimo teises Švedijoje bei kitose Šiaurės Europos bei Baltijos šalyse.

Faktai„Aarke Steel“ – konkurso nugalėtojas

Kai Švedijos nacionalinė naujienų agentūra „TT Nyhetsbyrån“ išbandė keletą rinkoje populiarių vandens gazavimo aparatų savo surengtame konkurse, „Aarke Steel“ aparatui ji skyrė 5 balus iš 5. Štai ištrauka iš įvertinimo ataskaitos: „Aarke Steel“ yra stilingas ir tvirtos konstrukcijos aparatas, kuris papuoš bet kurią virtuvę“; „„Naudojimo instrukcija aiški, paprasta ir labai informatyvi“. Antrą vietą, surinkęs 4,6 balo iš 5, užėmė ankstesniuose konkursuose įvertintas AGA sukurtas aparatas „AQVIA Exclusive“. Po jo sekė naujas AGA ekonominės kategorijos gaminys „Happy“ – 3,3 iš 5.

*„TT Nyhetsbyrån“: Tvirtas ir stilingas – „Aarke Steel“ netrūksta nieko. 2017-09-19

Kaip itališkas espreso aparatas

Vandens gazavimo aparato idėją jo kūrėjams pasufleravo jų pačių situacija – rinkoje jie nerado jiems patikusio aparato, kurį būtų galėję su malonumu pastatyti šalia savo itališko espreso kavos aparato. „Vandens gazavimo aparatas yra nuostabus – mes abu namie kasdien jį naudojame“, sako Carl Ljungh. „Tačiau biure norėjome truputį prabangesnio varianto, stilingesnio dizaino, o svarbiausia – pagaminto iš nerūdijančio plieno.“ Tokio aparato sukūrimo idėjai pritarė ir pažįstami, kurie sakė, kad jiems tokie aparatai reikalingi, tačiau jų dizainas nepatinka.

„Žmonės, kurie domisi ir vertiną dizainą bei klasikinę virtuvės įrangą, rinkoje negalėjo rasti sau mielo gaminio. Todėl, dauguma jų, savo vandens gazavimo aparatą laiko spintelėje, o ne ant stalviršio. Tačiau jei gazuotą vandenį geri keletą kartų per dieną, daug patogiau, kad jis stovėtų legvai pasiekiamas“, sako Carl.

Lengva pasakyti, sunku padaryti

Pradėti reikėjo nuo dizaino eskizo. „Iš pradžių manėme, kad viskas bus paprasta – juk aparatui nereikia elektros, jokių mikroschemų. Tačiau viskas pasirodė daug sudėtingiau. Nors aparato konstrukcijos sukūrimui samdėme inžinierius, visko turėjome išmokti nuo pačių smulkiausių detalių – kaip veikia vožtuvai, kaip jie turi sąveikauti, kad aparatą būtų paprasta ir saugu naudoti.“

Norėjo kažko naujo

Abu dizaino bendraminčius į priekį veda noras sukurti kažką naujo – jie nebūtų ėmęsi kurti vandens gazavimo aparato, jei nebūtų norėję išsiskirti iš konkurentų tarpo. „Neisime į jokį rinkose segmentą, jei nežinosime, kad negalėsime pasiūlyti kažko naujo. Rinkoje yra daug puikaus dizaino gerai veikiančių produktų, tačiau kita vertus, kai kuriuose segmentuose tokių produktų trūksta“, sako Carl.

Jonas ir Carl džiaugiasi, kad jų vandens gazavimo aparatas „Aarke Steel“ laimėjo minėtą konkursą ir tikisi, kad tokia pati sėkmė jį lydės ir rinkoje. „Šiame segmente norime toliau kurti įvairius aparatus ir kitus gaminius, tačiau bandysime laimę ir kituose segmentuose“, užbaigia Jonas.

Tekstas: Cecilia Rudengren ir Mathilda Simonsson
Iliustracijos: Cecilia Rudengren.
Foto: Aarke

„Aarke Steel“ – konkurso nugalėtojas

Švedijos nacionalinė naujienų agentūra „TT Nyhetsbyrån“ surengė rinkoje populiarių vandens gazavimo aparatų konkursą, kuriame nugalėjo „Aarke“ bendrovės „Aarke Steel“ aparatas, įvertintas 5 balais iš 5. Štai ištrauka iš įvertinimo ataskaitos: „Aarke Steel“ yra stilingas ir tvirtos konstrukcijos aparatas, kuris papuoš bet kurią virtuvę“; „Naudojimo instrukcija aiški, paprasta ir labai informatyvi“. Prekės ženklą „Aarke“ praėjusių metų pabaigoje sukūrė du pramonės dizaineriai Carl Ljungh ir Jonas Groth iš Švedijos. Bendrovė AGA turi išskirtines jo platinimo teises Švedijoje bei kitose Šiaurės Europos bei Baltijos šalyse. Antrą vietą, surinkęs 4,6 balo iš 5, užėmė ankstesniuose konkursuose įvertintas AGA sukurtas aparatas „AQVIA Exclusive“. Po jo sekė naujas AGA ekonominės kategorijos gaminys „Happy“ – 3,3 iš 5.

*„TT Nyhetsbyrån“: Tvirtas ir stilingas – „Aarke Steel“ netrūksta nieko. 2017-09-19